Futboll Ndeshjet Live Sport

LIVE U-19/ Sllovaki-Shqipëri: Mbyllet pjesa e parë, sllovakët shënojnë 3 herë në “Niko Dovana” (VIDEO)

Luhet në stadiumin “Niko Dovana” të Durrësit, takimi i dytë në grupin 8 eliminator, mes Shqipërisë U-19 dhe Sllovakisë U-18. Skuadra e Bogdanit do të tentojë fitoren e parë, me synimin për të hedhur një hap të sigurt drejt kualifikimit në “Elitë Raund”.

Në ndeshjen e parë ndaj Ukrainës, kuqezinjtë u mundën minimalisht 1-0, me një gol të pësuar në minutat e fundit, ndërsa Sllovakia fitoi po ashtu përballë Norvegjisë.

LIVE | Sllovaki U-19-Shqipëri U-19 3-0

GOL: Kmet 6′, 30′, Kadak 32′

Shqipëria: Alia, Ismailgeci, Isufi, Kumbulla, Kalaj, Halili, Koçi, Karica, Lakti, Pasha, Muçi. Trajner: Erjon Bogdani

Sllovakia: Fojticek, Kmet, Vojtko, Pisoja, Kucera, Makara, Kadak, Mader, Filipiak, Martisiak, Strelec.