SI NË KOHËT E VJETRA/ Van Persi BOMBARDON portën me goditje si raketë (VIDEO)

Robin Van Persie e ka shënuar dje një perlë me Feynoordin në ndeshjen kundër Vitesses në ligën elitare të Holandës, Eredivisie.

Skuadra e tij arriti të fitojë me rezultatin 2-1 falë supergolit të tij në minutën e 88’ nga gjuajtja e lirë.

35-vjeçari me këtë gol ka treguar se ende ka aftësi si në kohët e vjetra, me golat e tij për Arsenalin e Manchester Unitedin.

Mirëpo pas këtij goli, tulipani u ndëshkua me karton të kuq direkt, dhe po ashtu në këtë ndeshje u morën  edhe dy kartonë të kuq, të dy ishin të lojtarëve të Vitesses.

⏰ 87th minute. ⚽️ Score: 1-1. 🚀 35-year-old Robin van Persie steps up to the task! 🎯 Feyenoord Rotterdam