Futboll Shqipëri Sport

Sioni po barazon në transfertë, por shikoni GOLIN FANTASTIK të Lenjanit (VIDEO)

Skuadra e Sionit është duke luajtur një ndeshje jo të lehtë në transfertë përballë skuadrës së Xamax. Ndeshja është në shifrat e barabarta 1 me 1 dhe vlen të theksohet se autori i golit për Sionin është pikërisht lojtari shqiptar Emir Lenjani pas një asisti nga një tjetër shqiptar, Bastien Toma.

Trajneri i ka dhënë besim të madh Lenjanit duke e aktivizuar në sfida të rëndësishme dhe shqiptari sigurisht që ia ka shpërblyer me lojën e mirë ndërsa sot ka shënuar dhe gol. Para një jave trajneri i Sionit dha dhe vlerësimet maksimale për Lenjanin, i cili duket se po kalon një formë shumë të mirë. Ndërsa në këtë sfidë për skuadën e Xamax ka startuar nga minuta e parë edhe ish-lojtari i Partizanit, Fejzullahu i cili u zëvendësua në minutën e 40-të.

Related posts

VIDEO/ Berisha përfundon në stol, zëvendësuesi i tij pëson gol qesharak

Q.Autor

Shokohet Chelsean, Newcastle shënon golin e dytë ndaj “londinezve” (VIDEO)

Sadik.Autor

FINALJA E DËMTIMEVE/ Reali humbet “pazmoren” ndërsa Liverpooli “shpatën” në një “betejë të zjarrtë”

Sadik.Autor

Leave a Comment