Futboll Seria A Sport

Strakosha do të “ngrohë” stolin lacial, kuqeziu do shijoj sfidën si spektator

Nesër luhet sfida mes Olimpik Marsejës kundër skuadrës së “gardianit” kuqezi, Thomas Strakosha. Për mediat italiane thuajse është zyrtarizuar që kuqeziu mungon sërish në përballjet e “Europa Lige”, ku trajneri i të kaltërve, Simone Inzaghi në këtë kompeticion preferon belgun, Silvio Proto.

Silvi Proto ka ardhur nga skuadra greke e Olimpiacos-it këtë verë si një rezervë e denjë e Strakoshës. Por, duket se ai preferohet për eksperiencën e italianëve në kupat e Europës. Pritet të shihet nëse Lazio do të kalojë grupin dhe nëse Inzaghi do të preferojë shqiptarin apo belgun. Në momentet që ndeshjet do të jenë më të rëndësishme në Itali janë të sigurtë se 23-vjeçari shqiptar do të jetë titullar

Related posts

Interi bën planet për sulmin, bomberi tregon se kur do të kthehet

Q.Autor

I JASHTËZAKONSHËM/ Talenti Leao realizon golin e vitit dhe ndëshkon Beneventon (VIDEO)

Delo.autor

NUK I NDAHET EDY REJAS PËR PAGËN/ Shakohoxha pyet edhe Gjicin: Ore do e paguaje ti këtë?

Delo.autor

Leave a Comment