Futboll Seria A Sport

E BUJSHME/ REALI trondit INTERIN, nisin kontaktet me YLLIN e zikaltërve, ofron…

Real Madrid është në kërkim të një mesfushori. Sipas asaj që raporton “El Desmarque” bëhet fjale për kroatin Marcelo Brozovic. Largimi i Mateo Kovacic për te Chelsea, por edhe rendimenti i dobët i Luka Modric, ka ndjerë mungesën e një force të re në mesfushë.

Kroati i Interit ka një klauzolë 60 milionë euro për klubet jashtë Italisë dhe për Realin kaq para nuk janë shumë. Gjithashtu bëhet me dije se drejtuesit e Realit kanë kontaktuar menaxherin e Brozovic, për të mësuar dëshirën dhe situatën e lojtarit.

Ndërkohë Brozovic iu bashkua Interit në vitin 2015 i blerë nga Dinamo Zagreb. Me zikaltrit ai është aktivizuar 110 ndeshje, teksa ka gjetur rrugën e rrjetës 15 herë.

Related posts

MUNGON ZYRTARIZIMI/ Ibrahimovic ka zgjedhur Milanin, ja kontrata e tij

Delo.autor

PLAS TEK PARTIZANI/ Hakaj sherr me trajnerin Lerda. Zbardhet debati mes tyre

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ Zyrtare: Khabib nuk do të futet në kafaz me Ferguson, ja arsyeja

Delo.autor

Leave a Comment