Futboll Sport

E BUJSHME/ Suarez “SHFRYTËZON” mungesën e Messit, mësoni ku e ka kaluar “pleshtin” (FOTO)

Barcelona aktualisht po kryeson kampionatin spanjoll me 24 pikë të grumbulluara e shkëputur 3 pikë nga vendi i dytë.

Pas ndeshjes me Sevillian ku Messi u dëmtua mendohej se Barça do binte pak, pasi Suarez nuk ishte aq lart.

Por ka ndodhur e kundërta. Suarez po shfrytëzon në maksimum muyngesën e argjentinasit për të bërë gola.

Uruguaini shënoi hat-trick kundër Realit në El Clasico dhe ndeshjen e kaluar shënoi dopiet.  Aktualisht Suarez ka 9 gola duke qenë golashënuesi më i mirë aktual në La Liga.

Pas tij vijnë sulmuesi i Celta Vigos, Iago Aspas dhe Stuani që është sulmuesi i Gironës me nga 8 gola.Image

Related posts

CHELSEA-ARSENAL/ Lojtari i “Topçinjve” kërkon penallti, ja vendimi që merr arbitri (

Delo.autor

E BUJSHME NGA SPANJA/ Dështoi me Real Madrid, Lopetegui gati të marrë drejtimin e klubit…

Delo.autor

E ARDHMJA E MUSTAFIT DREJT FUNDIT/ Arsenali shpall 3 kandidatë për të zëvendësuar shqiptarin, ja emrat e bujshëm

Delo.autor

Leave a Comment