Futboll Premier League Sport

“HARAÇET TONA…”/ Menaxheri i Leicester, Puel: Është koha për t’u përqëndruar në…

Menaxheri i qytetit të Leicester Claude Puel thotë se është koha për të “rivendosur të gjithë fokusin në futboll”, ndërsa ato lëvizin nga vdekja e pronarit të tyre.

Dhelprat kanë luajtur dy ndeshje emocionale pasi Vichai Srivaddhanaprabha dhe katër të tjerë vdiqën kur helikopteri i tij u rrëzua pas një barazimi 1-1 me West Ham.

“Haraçet tona për kryetarin janë në mendjen tonë, por tani është e rëndësishme të flitet për futbollin”, tha Puel.

Leicester viziton Brightonin të shtunën. Puel mendon se pushimi ndërkombëtar erdhi në kohën e duhur për klubin.

“Ishte një gjë e mirë për ne, për disa lojtarë, për trupat e tyre, për mendjet e tyre dhe për lojtarët e kombëtares, ishte e rëndësishme të kishim këtë”, tha Puel.

“Gjatë dy javëve, ata mund të harrojnë pak dhe të kenë mendjen e tyre me mendime të tjera. Lojtarët e kombëtares kthehen me buzëqeshje dhe janë të lumtur”.

Dhelprat janë i dhjeti në Premier League pas një fitoreje 1-0 në Cardiff dhe 0-0 në barazim në shtëpi me Burnley pas tragjedisë.

“Nuk është presion”, tha Puel. “Është një përgjegjësi për të vazhduar me vizionin e Vichai. Isha shumë krenar për ekipin tim në dy ndeshjet e fundit”.

Related posts

PLESHTI/ 10 gjëra që nuk i keni ditur për Messin (VIDEO)

Isa.Autor

REKORD/ Spektakël në Premier League, 4 gola për 6 minuta

Delo.autor

29 klubet më të famshëm që nuk kanë rënë kurrë nga kategoria, po Vllaznia?

Sadik.Autor

Leave a Comment