Futboll Shqipëri Sport

Ish-kapiteni Sina: Vendosja e mbrojtësve te goli i Skënderbeut ishte katastrofike, ja problemi i madh i Tiranës

Ish-kapiteni i Tiranës, Elvis Sina është i fituar në emisionin “Sport News Plus” të moderatores Daljana Sejdia në televizionin “News 24” ku u shpreh:

“Më vjen keq. Këtij ekipi nuk i shkon për shtat ky pozicion. Mendoj që këta lojtarë që ka po t’i lenë të qetë do e kalojnë këtë situatë. Ekipi vrapon, të gjithë janë të etur për pikë. Rezultatet nuk kanë qenë në krahun e Tiranës. Shifrat nuk janë pozitive. S’duhet ta pranojmë këtë pjesë që mund të bjerë nga kategoria.

Nuk është momenti për të thënë që mund të bjerë nga kategoria. Kampionati është i gjatë. Lojtarët duhet të jenë të qetë për të dhënë maksimumin e tyre. Mbrojtja e Tiranës, në rastin e golit, ishte vendosur në një mënyrë katastrofike.

Mema e di shumë mirë si funksionon mbrojtja. Problemi i madh është se Tirana nuk ka një lojtar lider në mbrojtje. Loja e futbollit është lojë kolektive. Disa gabime, janë të papranueshme. S’ka mundësi që në një faull jashtë zone, qendra e mbrojtjes të jetë aq e hapur dhe futbollisti i Skënderbeut të shënojë aq lehtë.

 

Related posts

MORI FTESËN NGA PËRFAQËSUESJA E KOSOVËS/ Shikoni si e surprizojnë “Bomberin” në stërvitje shokët e ekipit (VIDEO)

Delo.autor

BRAZILI POKER NË COPA AMERIKA/ Dani Alves gjuajtje “predhë” dhe mposht portierin, ja goli (VIDEO)

Delo.autor

Barcelona përshpejton një afrim të bujshëm në merkaton e verës

Sadik.Autor

Leave a Comment