Futboll Kombëtarja Sport

LENJANI titullar për Sionin/ luan në pozicionin që i “mësoi” De Biazi (FOTO)

Mbrojtësi kuqezi, Emir Lenjani ka fituar vendin e titullarit te skuadra e Sionit në Zvicër dhe përveçse po luan titullar, tani po luan dhe më pranë portës, duke qenë se ka krijuar raporte të mira me golin.

Trajneri i Sionit ka menduar ta aktivizojë shqiptarin si sulmues krahu, pozicion ku për herë të parë e vendosi ish-trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi.

Numri 33 i Sionit do të përbëje treshen e sulmit për skuadrën e Sionit, së bashku me sulmuesin tjetër me origjinë shqiptare, Pajtim Kasamin dhe me sulmuesin pykë, Filipe.

Related posts

Manchester United sulm frontal për të ofruar Neymar, anglezët kanë gati një mega ofertë për brazilianin

Sadik.Autor

FESTON DITËLINDJEN/ Alphonso Davies dhe dhurata e të fejuarës që frikëson tifozët e Bayern Munich (VIDEO)

Delo.autor

Tri arsye pse Kroacia meriton ta fitojë finalen e Botërorit

Isa.Autor

Leave a Comment