LIVE/ Kapitullon Milani, Ronaldo shënon të dytin. Higuain ndëshkohet me karton të kuq (VIDEO)

Luhet në “San Siro”, kryendeshja e javës së 12-të në Seria A, mes Milanit dhe Juventusit. Ekipi i Gatuzos vjen nga tre fitore radhazi, dhe do të kërkojë të vazhdojë këtë ecuri mjaft të mirë, edhe pse përballë gjendet vendi i parë në renditje. Çalhanoglu është titullar mbrëmjen e sotme, në vendin e Laksalt.

Manxu

Nga ana tjetër, Alegri dhe të tijtë vijnë për të mos diskutuar vendin e parë. Tekniku ka zgjedhur të lërë në stol Bonuçin, dhe vendin e tij është Benatia. Më poshtë, formacionet zyrtare.

Higuain

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin 0-1 të Juventusit, falë golit të Manxukiç. Ndërkohë në minutën e 41-t, Higuain gaboi nga pika e bardhë e penalltisë, duke lënë në fuqi golin e kroatit.

LIVE| Milan-Juventus 0-2