Futboll Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Tirana-Kukësi: Të dyja ekipet duan kthesën, luhet vetëm për fitore

Luhet në “Selman Stërmasi”, sfida e parë e javës së 12-të në Kategorinë Superiore, mes Tiranës dhe Kukësit. Të dyja ekipet vijnë nga humbje javën e kaluar, por krizën më të madhe po e kalojnë bardheblutë, që me Memën në krye ende nuk kanë marrë 3 pikët e para.

Nga ana tjetër, Kukësi me objektiva madhorë këtë edicion, pas humbjes ndaj Flamurtarit, nuk i lejon vetes një tjetër hap fals, dhe verilindorët do të kërkojnë të shfrytëzojnë këtë situatë aspak të mirë që po kalon ekipi 24-herë kampion i vendit. Edhe vetë presidenti Gjici ka bërë një ultimatum para kësaj sfide, për fitore.

LIVE | Tirana-Kukësi 0-0

KOMENTI LIVE

3’ Ndalet për pak sekonda loja, pas një goditje që Kobina mori në këmbën e djathtë.

1’ Krosim i Kobina në zonë, por është Frashëri ai i cili kontrollon i sigurt me duar.

1′ Nis ndeshja në kryeqytet.

FORMACIONET

Tirana: Abibi, Doka, Atinga, Hoxhallari, Imami, Karabeci, Daja, Hasani, Kobina, Greca, Sentamu. Trajner: Ardian Mema.

bandicam 2018-11-06 18-00-02-097

Kukësi: Frashëri, Maliqi, Qaqi, Cuculi, Zguro, Ethemi, Dzaria, Shkodra, Melo, Shafik, Rexhinaldo. Trajner: Armando Cungu.

bandicam 2018-11-06 17-21-23-625

Gjyqtarë: Enea Jorgji, Ermal Barushi, Ridiger Çokaj, Laver Alla, Indrit Myrtja

Related posts

MOMENTE PANIKU NË ITALI/ I vendosin eksploziv makinës së drejtorit sportiv… (FOTO)

Delo.autor

Coutinho transferohet tek Barça por ka një ‘peng’: Më vjen keq…

Q.Autor

E DONIN TË GJITHË/ PSG siguron mesfushorin e TALENTUAR HOLANDEZ për shifren e…

Isa.Autor

Leave a Comment