Futboll Seria A Sport

“MBRETI I MERKATOS”/ Zbulohet shuma që do të përfitojë Igli TARE nga kontrata e re me Lazion

Presidenti i Lazios, Claudio Lotito, është mjaft i kënaqur me punën e drejtorit Igli Tare. Për këtë arsye kreu i klubit bardhekaltër i ka rinovuar kontratën shqiptarit deri në vitin 2020 me një opsion edhe për dy vite të tjera.

Ish-sulmuesit të Kombëtares shqiptare i përfundonte kontrata në fund të këtij muaji, teksa raportohet nga mediat italiane se tashmë ka firmosur kontratën e re tek e cila paga i është dyfishuar.

Gjatë dy viteve të ardhshme, Igli Tare pritet të përfitojë pak më shumë se 1 milion euro në sezon, apo rreth 2 milion euro gjithsej.

Related posts

VIDEO/ ‘Befasohet’ Roma, Benevento kalon në avantazh në ‘Olimpico’

Q.Autor

RIMARRIN KREUN E PREMIER/ Dyshja Shaqiri-Origi mposht Newcastle dhe mbajnë shpresat për titull

Delo.autor

SONDAZHI SURPRIZUES/ 77% e francezëve duan ende Deschamps trajner të “Gjelave”

Delo.autor

Leave a Comment