Futboll Seria A Sport

SHËNOHET GOLI I VITIT/ Lojtari “bombardon” portën nga 60 metra për 5 sekonda (VIDEO)

Cossato kishte mbrojtjen më pak të thyer në zonën e Piemontes me vetëm një gol të pësuar në tetë ndeshjet e para të kampionatit të quajtur “Promocioni A”, por Omegna e ka mundur vetëm për pesë sekonda, direkt nga topi i parë që niset nga mesi i fushës.

Ishte mesfushori i skuadrës vendaser Luca Valsesia, i cili mundi portierin e ri Daniel Loggia me një gjuajtje nga 60 metra: topi ka qenë më tepër në ajër sesa në këmbët e lojtarëve. Për kronikë, sfida mes dy skuadrave përfundoi me rezultatin 2-2.

Related posts

Duka: Disa të paudhë po i hedhin benzinë një ‘zjarri’ që nuk ekziston

Sadik.Autor

MILANI NË KRIZË TOTALE/ Dështon një tjetër blerje, ylli mbrojtës preferon të luajë në…

Delo.autor

U TRANSFERUA TEK SEVILLA/ Rakitic i bën ftesën e veçantë Messit dhe paralajmëron Bayernin

Delo.autor

Leave a Comment