Futboll Seria A Sport

MERKATO E JANARIT/ Mesfushori spanjoll te Milan për 10 milionë euro

Cesc Fabregas pritet ta kompletojë transferimin e tij për 10 milionë euro në Milan gjatë janarit.

Trajneri i Chelseat Maurizio Sarri e ka dhënë dritën e gjelbër për largimin e mesfushorit spanjoll, i cili i ka bërë vetëm nëntë paraqitje m londinezët në këtë stinor.

Kontrata e 31-vjeçarit skadon në verën e ardhshme, mirëpo Milani dëshiron transferimin e tij qysh në janar për shkak të mungesave dhe lëndimeve.

Fabregas është lidhur disa herë me një kalim të tij në “San Siro” mirëpo si duket transferimi i tij do të kompletohet në afatin kalimtar dimëror të janarit.

Related posts

E PAZAKONTË/ Kapiteni i Atleticos kopjon SUAREZIN dhe KAFSHON Vinicius në…(VIDEO)

Isa.Autor

LIVE/ Flamurtari-Tirana, Vlonjatët në fushë pas 3 javësh. Ekipi i Memës vetëm për fitore

Delo.autor

Levante shokon Barcelonën, shuhet ëndrra për rekord (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment