Futboll Seria A Sport

NUK ËSHTË RONALDO/ Shpërtheu në TETOR, shpallet futbollisti i muajit në Seria A

Mauro Icardi është votuar si futbollisti më i mirë në Seria A për muajin tetor, pas perofrmancës së tij fantastike që ndihmoi zikaltërit të renditen në vend të dytë të klasifikimit, pas Juventus. Argjentinasi triumfoi në finish ndaj mesfushorit të Napolit, Allan, duke fituar çmimin e akorduar përmes votav në rrjetet sociale për AIC.

Deri më 25 shtator Icardi nuk kishte shënuar asnjë gol në Seria A për këtë sezon të ri. Gjithsesi, argjentinasi shpërtheu fiks në kohë, duke realizuar pesë gola në tre ndeshje në tetor, përfshirë dy dygolësha. Icardi ka shënuar gjashtë gola në katër paraqitjet e tij të fundit në Seria A, por mbi të gjitha ai i ka realizuar ato pas vetëm 8 goditjesh në portë.

Related posts

BARCELON KËRKON PËRFORCIME/ Bartomeu konfirmon: Ai është objektivi ynë kryesor në merkato

Delo.autor

NAINGGOLAN/ Nuk pendohem pse e refuzova Chelsean dhe Man Utd’in

Isa.Autor

ZYRTARE/ Renditja e re e FIFA-s, ja çfarë ndodh me Shqipërinë (FOTO)

Q.Autor

Leave a Comment