Futboll Seria A Sport

PLAS TEK MILANI/ GATTUSO ofendon RËNDË KESSIE në lidhje direkte, e quan…(VIDEO)

“Kessie është një dhi”. Kjo ka qenë deklarata e trajneri të Milan, Gennaro Gattuso, në përfundim të ndeshjes së fituar 2-1 nga skuadra e tij kundër Genoa-s të mërkurën në mbrëmje.

Trajneri i “Djallit” ka përdorur një shprehje të bërë të famshme nga Vittorio Sgarbi, kritik arti i njohur italian, i famshëm për shpërthimet e tij në studiot televizive.

“Duhej të kishte qëndruar më brenda fushës, – ka shtuar trajnerit, – dhe duhej të kishte ndihmuar më shumë Suson”. Problemi është se futbollisti, i cili ka qenë gjithashtu në lidhje direkte në momentin e deklaratës, nuk i ka marrë aspak mirë fjalët e trajnerit.

 

Related posts

SUPERGOL/ Napoli përmbys gjithçka, INSINGE realizon një kryevepër (VIDEO)

Isa.Autor

Bayern fiton ndaj Mainz, por humb dy yjet. Dortmund shpërdoron avantazhin në fund

Isa.Autor

Lajme të reja nga Anglia/ Conte dhe Murinho pjesë e skenarit të ri te “Djajtë e Kuq”

Isa.Autor

Leave a Comment