Futboll Premier League Sport

TRAGJEDIA E PËRPLASJES SË AVIONIT/ Leisteri vendos të mos UDHËTOI me…

Takimet e kësaj fundjave të Premier Ligës do të zhvillohen normalisht sipas axhendës, pavarësisht vdekjes tragjike të presidentit të Leiçesterit.

Por, klubi e ka anuluar planin për të fluturuar drejt Kardifit për ndeshjen e së shtunës, pasi udhëtimi me avion është konsideruar i pandjeshëm për rrethanat në të cilat humbi jetën presidenti i “dhelprave”, Vikai Srivadhanaprabha, dhe 4 personat e tjerë që ndodheshin në bordin e helikopterit të tij. Skuadra ka vendosur që të udhëtojë me autobus drejt Uellsit, udhëtim që zgjat 3 orë.

2451931-50937355-2560-1440

Related posts

SHUMA E ÇMENDUR/ Nuk do ta besoni se sa i ka kushtuar karantina ish sulmuesit të Napolit

Delo.autor

KËRKOHET NGA ANCELOTTI/ Florentino Perez hidhet në sulm për yllin e Juventus, ofron dy lojtarë dhe para

Delo.autor

RONALDINHO NUK E KA HUMBUR MAGJINË/ Shënon tripletë në futboll plazhi (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment