Futboll Premier League Sport

PO ÇMEND GLOBIN/ Man City i vë syrin talentit 14-vjeçar që luan në ekipin e parë

Manchester City është duke vëzhguar talentin Fernando Ovelar. Velar shënoi në Superclasicon e Paraguait gjatë fundjavës së kaluar, megjithëse është vetëm 14 vjeç. Sulmuesi i Cerro Porteno, i cili është dy muaj larg ditëlindjes së 15-të, ka shënuar golin që zhbllokoi rezultatin ndaj rivalëve Olimpia, pasi kishte debutuar vetëm një javë më parë.

Velar është lojtari më i ri i historisë që luan në kampionatin e parë të Paraguait dhe kampionët e Premier League janë duke vëzhguar progresin e tij.

Paraguai pritet ta grumbullojë me ekipin e U-18 së shpejti. Cerro Porteno nuk do ta shesë në Europë, por City mund të propozojë që të qëndrojë aty në formë huazimi dhe të transferohet pas dy viteve.

 

Related posts

“TËRBOHEN FANSAT”/ Dy milionë ndjekës në Instagram, ja si e feston MODELJA SEKSI (FOTO)

Isa.Autor

Një tjetër klub siguron kalimin në Premier League, katër vite pritje

Sadik.Autor

SPECIALE/ PROBLEMI I KOMBËTARES, PANUCCI? Izraeli “porta” që na çon në FERR ose në PARAJSË

Isa.Autor

Leave a Comment