Futboll Shqipëri Sport

RENDITJA/ SHQIPËRISË i mbaron “gazi”, KOSOVA me ritëm GALOPANT (FOTO)

Kosova shpërblen veten pas përfundimit të fazës së parë të Ligës së Kombeve. Në renditjen aktuale të kombëtareve në FIFA, “Dardanët” janë ngjitur me 6 pozicione në vendin e 131-të.

Ndërsa Kombëtarja jonë qëndron në vendin e 60-ë duke mos lëvizur nga vendi. Ky rezultat vjen dhe si pasojë nga paraqitjet zhgënjyese të Shqipërisë në Ligën e Kombeve, e cila përfundoi në vendin e fundit në grupin 1 të Ligës C.

Në renditjen e 10 kombëtareve më të mira, Belgjika ruan vendin e parë e ndjekur nga Franca, Brazili, Kroacia, Anglia, Portugalia, Uruguaj, Zvicra, Spanja dhe Danimarka.


Related posts

E PABESUESHME/ I dhuron kualifikimin ekipit në minutën e 95, shikoni golin qesharak (VIDEO)

Delo.autor

FIFA, takime sekrete me “shtatë të mrekullueshmet” për një marrëveshje miliardere

Sadik.Autor

GOLI I ANULLUAR/ Ish-gjyqtari i FIFA-s: Nëse ma bënte mua, ia thyeja shkopin në kokë anësorit

Isa.Autor

Leave a Comment