Futboll Shqipëri Sport

STATISTIKAT/ Trajneri Mema fotokopje e Ze Marias, një pikë në 3 ndeshjet e para

Tirana e sezonit 2018-2019 është skuadra më e dobët përsa u përketë statistikave. Nëntë pikë në 11 javë janë shumë pak për një skuadër që gjatë historisë së saj ka fituar 24 herë titullin kampion. Vetëm 0.81 pikë për ndeshje që rekord tepër negativ për bardhblutë.

Edhe trajneri ri Ardin Mema është fotokopje e Ze Marias që në dy ndeshjet e para të fazës ka marrë vetëm një pikë. Tirana gjithashtu shënon pak gol dhe pëson shumë. Një tjetër statistikë interesante është që fusha e Tiranës nuk është më një tabu. Bardheblutë kanë grumbulluar 4 pikë në 5 ndeshjet e fundit në shtëpi, duke qënë skuadra e dytë më e keqe , pas Kastriotiti më një pikë në shtëpi.

Related posts

Arsenal favorit për të marrë futbollistin 100 milionësh…

Sadik.Autor

11 trajnerët më të paguar në botë (FOTO)

Sadik.Autor

SHQIPËRI-FRANCË/ Merret vendimi, Komisioni i UEFAS gjobit me 5 mijë euro FSHF, ndërsa Kampionët e Botës…

Delo.autor

Leave a Comment