Futboll Kategoria Superiore Sport

BARAZIMI ME TEUTËN/ Skënder Gega: Morëm atë që merituam, Hila meritonte të…

Partizani “rrëmbeu” një pikë në transfertën e Durrësit përballë Teutës, duke thelluar në +5 distancën me ndjekësit. Një pikë që kënaq jo pak teknikun e “demave të kuq” Skënder Gegën, i cili shprehet se morën pikë në një ndeshje shumë të fortë.

Pika ndaj Teutës më kënaq pasi shkojmë 5 pikë para. Ishte një ndeshje të fortë dhe për këtë komplimentoj Shkëmbin. Erdhëm për fitore. Ndeshja tregoi që kemi probleme. E filluam keq, por morëm atë që merituam pasi bëmë maksimumin.Ndërhyrja e Hilës ndaj Osmanit ishte faull i pastër pasi shkëputet topi. Kaq. Çfarë doni nga unë që t’iu them. Për të tjerët pyesni arbitrat. Më vjen shumë keq që më pyesni mua për kështu gjërash. Ky faull është faull. Nuk besoj se ka ndryshuar rrjedhën e lojës.- përfundoi Gega.

Related posts

E BUJSHME/ “Jashtëtokësori” kërkon largimin nga Barcelona

Delo.autor

HISTORIA E REKORDMENIT SHQIPTAR QË JETON NË ITALI/ Atleti Nikolli: Ëndërroja futbollin, u bëra kampion në…

Delo.autor

Zidane bëhet “legjendë”/ Zbuloni kujt ja kushton trofeun e Championsit francezi

Sadik.Autor

Leave a Comment