Futboll Seria A Sport

MILAN SHTON OPSIONET NË MESFUSHË/ Suarez “NDIHMON KUQEZINJTË” për të marrë yllin e Chelsea

Gjigantët e Serie A, Milan, mund të ndihmohen nga Denis Suarez për të marrë shërbimet e mesfushorit të Chelsea-t, Cesc Fabregas, në janar.

Kuqezinjtë janë të prirë për të shtuar opsionet në mesfushë gjatë merkatos së janarit dhe thuhet se Fabregas është një nga objektivat e tyre, me spanjollin që nuk po luan rregullisht te Chelsea nën drejtimin e Maurizio Sarri-t.

Sipas “Calciomercato.it”, Milan-i mund të ndihmohet për të arritur te Fabregas nga Denis Suarez, nëse ai shkon tek Chelsea në merkaton e janarit.

Surez është gjithashtu një nga objektivat e milanezëve, por duket i paarritshëm për shkak të kërkesave të Barcelona-s, që e vlerëson lojtarin mbi 40 milionë euro.

Megjithatë, Chelsea duket se do të bëjë një lëvizje për Denis dhe, nëse arrijnë ta marrin, atëherë Fabregas do të largohet.

Related posts

Arapi: Mund të kthehem në Shqipëri, Panucci të thërrasë lojtarët e momentit

Sadik.Autor

E PABESUESHME/ Bukuroshja argjentinase rrëfen “flirtin”: Drekova me MESSIN, por…

Isa.Autor

ROMA-ATALANTA/ Verdhekuqtë rikthen në lojë me një gol të FLORENZIT (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment