Futboll Shqipëri Sport

BEFASIA/ Flamurtari “bie” ndaj Kastriotit, vendasit “parakalojnë Kamzën

Ka përfunduar në “Redi Maloku” takimi mes Kastrioti dhe Flamurtarit. Vendasit kanë arritur të fitojnë me rezultatin 1-0 me anë të një goli spektakolar të Ogebugut në minutën e 32-të.

Loja është karakterizuar nga faulle të shumtë dhe Andi Koçi ka nxerrë plot 10 herë kartonin e verdhë nga xhepi. Kastrioti me këtë fitore parakalon Kamzën në fundin e tabelës, ndërsa vlonjatët mbeten në vendin e 6-të me 22 pikë.

Related posts

FUTBOLL/ Ish-lojtari i Veronës përjashtohet nga Italia, akuzohet për terrorizëm…

Q.Autor

TRIUMFOJNË VERILINDORËT NË DURRËS/ Ekipi i Ndreut eliminon nga kupa Teutën mes nervave

Delo.autor

5 VITE NGA LUMTURIA ME REAL MADRID/ Casillas: Doja të përmirësohesha, gabova për…

Delo.autor

Leave a Comment