Futboll Sport

E BUJSHME/ Messi nuk ndalet, GOLASHËNUESI dhe asistuesi më i mirë në LA LIGA

Leo Messi nuk di të ndalet. Argjentinasi që prej kthimit të dëmtimit që pësoi kundër Sevillas është kthyer në super forme duke marrë Barcelonën për dore në fitoret e saj.

Argjeninasit iu deshën vetëm dy javë pas dëmtimit për tu bërë golashënuesi më i mirë dhe asistuesi më i mirë në La Liga deri në këto momente.

Messi do e mbyllë këtë vit me kokën lart. Messi deri tani ka shënuar 15 gola, 4 më shumë se Stuani i vendit të dytë cili ka shënuar 11. Në vendin e tretë është Suarez po me 11 gola.

Sa i përket asistove Messi ka 10 asiste deri tani, 4 mës shumë se Griezmann i Atletikos dhe Sarabias i Sevillas të cilët mbajnë vendin e dytë dhe të tretë.

Related posts

FRIKË TEK KAMPIONËT E FRANCËS/ Mbappe rrezikon pas takimit me Ronaldon

Delo.autor

JEP LAJMIN E ËMBËL/ Bëhet baba për herë të dytë mesfushori i Real Madrid… (FOTO)

Delo.autor

KOMPLEKS SPORTIV MODERN/ Shikoni projektin e klubit shqiptar për stadiumin e ri (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment