• Home
  • Futboll
  • FRIKA NGA HULIGANËT E TËRBUAR/ “Blindohet” Madridi, “zbarkojnë” tifozeritë e Riverit dhe Bocas
Futboll La Liga Sport

FRIKA NGA HULIGANËT E TËRBUAR/ “Blindohet” Madridi, “zbarkojnë” tifozeritë e Riverit dhe Bocas

Finalja e shtyrë mes River Plate dhe Boca Juniors, do të luhet këtë të dielë, në Madrid, në stadiumin “Santiago Bernabeu”. Pritet të jetë një duel i fortë, që do të përcaktojë fituesin e trofeut, teksa përballja e parë në “Bombonera” përfundoi në barazim 2-2.

Pas trazirave të mëdha që u bënë, para se të fillonte finalja e dytë, kjo sfidë u shty dhe tanimë frika i shkon Madridit, që duket se është “blinuar” me masa të rrepta sigurie. River Plate dhe Boca Juniors zbarkuan në Madrid të mërkurën, ndersa tifozët nuk kanë vonuar aspak.

Deri të dielën, kryeqyteti i Spanjës, do të jetë në alarm nga forcat e rendit, për të shmangur përplasjet e mundshme mes tifozërive, që të mos përsëritet ajo që ndodhi në Buenos Aires.

Related posts

Carlos Bacca pritet të kthehet në Milan, pas përfundimit të këtij sezoni

Sadik.Autor

DUAN TITULLIN/ Nga Vidali te Modrici, e gjithë e vërteta pas “ëndrrës” zikaltër

Isa.Autor

NDEROHET NË DUBAI/ Paratici: Juventusi është në momentin më të mirë historik, ne kemi…

Delo.autor

Leave a Comment