• Home
  • Futboll
  • TERSI MADH/ Dëmtim në KAVILJE, një tjetër sulmues i BARÇËS në infermieri
Futboll La Liga Sport

TERSI MADH/ Dëmtim në KAVILJE, një tjetër sulmues i BARÇËS në infermieri

Malcom do të qëndrojë larg fushave për 10 deri 15 ditë pasi Barcelona konfirmoi se ka pësuar një dëmtim në kavilje në ndeshjen e së mërkurës në Copa del Rey ndaj Leonesa.

Trajneri Valverde i kishte përdorur tre zëvendësimet në momentin e dëmtimit të brazilianit, i cili u detyrua të largohej duke lënë ekipin me dhjetë lojtarë.

Malcom kishte shënuar golin e tretë të ekipit në fitoren 4-1, por me siguri do të mungojë në derbin ndaj Espanyol dhe të martën në Champions Legue ndaj Tottenham.

Gjithsesi Barcelona e ka siguruar vendin e parë të grupit. Malcom i shtohet numrit të madh të dëmtimeve në kampin katalanas dhe do të jetë një tjetër problem për trajnerin Valverde pasi edhe Luis Suarez është i dëmtuar.

Related posts

Vdekja e papritur, kush ishte Fadil Vokrri, Maradona i shqiptarëve të Kosovës…(FOTO/VIDEO)

Sadik.Autor

Gennaro Gattuso: Pa VAR-in, ndoshta s’do të kishim fituar

Q.Autor

Mesfushori refuzon rinovimin me PSG, ëndërron kalimin te Barça…

Isa.Autor

Leave a Comment