Futboll Shqipëri Sport

LIVE/ Flamurtari-Laçi: Ka startuar sfida në Vlorë, skuadra e Dajës menjëherë në sulm

Po luhet në Vlorë, sfida përmbyllëse e javës së 16-të të Kategorisë Superiore, mes Flamurtarit dhe Laçit. Kuqezinjtë e Ilir Dajës do të kërkojnë të rikthehen te fitorja për t’iu afruar rivalëve në luftën për një vend në zonën e Europës.

Nga ana tjetër, kurbinasit në 5 takimet e fundit kanë arritur 3 fitore 1 barazim dhe 1 humbje. Një triumf ndaj vlonjatëve, do ta rriste në +7 diferencën ndaj Flamurtarit të vendit të 6-të dhe do ta barazonte skuadrën e Memellit me Teutën.

Trajneri Daja nuk ka në dispozicion Bathën dhe Useinin, të cilët zëvendësohen nga Pollozhani dhe 17-vjeçarit, Rrapaj. Teksa sulmi do të formohet nga treshja Alvesh-Kale-Bushiç. Për sa i përket Laçit, Gjoni ka zënë vendin e Elerit të dëmtuar, ndërko Shtubina është graduar në majën e sulmit.

FLAMURTARI-LAÇI 0-0

KOMENTI LIVE:

3′ Danilo Alvesh jep shkëndijën e parë, me një gjuajtje të rrezikshme me kokë, topi shkon ngjitur me shtyllën.

1′ Ka startuar takimi, Laçi luan topin e parë nga qendra.

FORMACIONET ZYRTARE:

Flamurtari: Koliçi, Siljanovski, Alla, Veliu, Kotobelli, Pollozhani, Mustafa, Rrapaj, Alvesh, Kale, Bushiç. Trajner: Ilir Daja

Laçi: Selmani, Fangaj, Toro, Mersinaj, Sefgjini, Gjoni, Jonuzi, Lushkja, Berisha, Shtubina, Xhixha. Trajner: Migen Memelli

Gjyqtar: Glen Tona (Maltë)

Related posts

PO SHKËLQEN PREJ VITESH TEK LIVERPOOL/ Salah kthehet në lëndë studimi në shkollë, zbulohet arsyeja

Delo.autor

BOTËRORI 2022/ Franca mbyll me fitore ndaj Finlandës kualifikimet falë dyshes Benzema-Mbappe

Delo.autor

SKANDAL/ Akuza për ngacmim seksual, 20 vjeçarja denoncon futbollistin e Serisë A

Delo.autor

Leave a Comment