Futboll Seria A Sport

6 GOLA, 2 të kuq dhe rrjetë në limite/ Sasuolo-Fiorentina një SPEKTAKËL i vërtetë

Ndeshjet mes skuadrave të mes tabelës në Serie A mund të kalojnë shpeshherë pa u vënë re dhe pa iu kushtuar shumë rëndësi, por sfida e sotme mes Sasuolos dhe Fiorentinës ka qenë një spektakël më vetë.

Parashikohej një transfertë e vështirë edhe pa filluar ndeshja ende për Fiorentinën, por Sasuolo vështirësoi edhe më shumë takimin për “Vjollcët”, që në fund u mjaftuam me vetëm një pikë.

Ky takim u mbyll me rezultatin spektakolar 3-3, me Fiorentinën që barazoi në sekondat e fundit (90+8’), falë belgut Kevin Mirallas. Tensioni dhe golat nuk munguan në këtë sfidë, me të dyja skuadrat që u ndëshkuan me të kuqe.

Serie A, java e 15-të

Sasuolo – Fiorentina 3-3
Dunkan 62′, Babakar 67′, Sensi 80′ / Simeone 70′, Benasi 89′, Miralas 90+8′

Related posts

“DJALË I KEQ”/ Balotelli nuk ndryshon kurrë, tani e tepron me trajnerin, reagon KEQ

Isa.Autor

Tjetër gjyq i humbur, Flamurtarit i shtohen hallet

Sadik.Autor

Man United në KAOS/ Mourinho: Wolves e meritoi barazimin, ja çfarë i mungoi ekipit tim

Isa.Autor

Leave a Comment