Bundesliga Futboll Sport

MESSI I KOSOVËS/ Werder Bremen fiton bindshëm, “ylli” i DARDANËVE e nisi si titullar (FOTO)

Werder Bremeni i Milot Rashicës ka arritur të marri një fitore të rëndësishme mbrëmbjen e sotme përballë Dusseldolf. Kosovari e nisi ndeshje si titullar dhe u zëvëndësuar në minutën e 76′. Një paraqitje pozitive për Rashicën që po kthehet të jetë një elementë i rëndësishëm për ekipin gjerman.

Pjesa e parë u mbyllë në barazim 1-1 ndërsa në të dytën në minutën e 71′ dhe 78′ Werderi shënoi dy gola duke hipotekuar 3-pikëshin. Werder Bremen renditet në vendin e 7 në Bundesligën gjermane me 21 pikë.