Futboll Shqipëri Sport

NA KISHTE HUMBUR NGA MEMORIA/ Latifi protagonist, gjen rrugën e rrjetës në Hungari

Futbollisti i Kombëtares, Liridon Latifi ka gjetur rrugën e rrjetës në kupë ndaj Penygior, teksa skuadra e tij fitoi me rezultatin e thellë 0-6 në transfertë, duke ndihmuar kështu Pushkash Akademinë që të kualifikohet mes 16 më të mirave të Hungarisë.

Ishi i Skënderbeut shënoi golin e 3-t në minutën e 78-të teksa u aktivizua nga trajneri si titullar. Edhe pse roli i tij natyral është mesfushor krahu ofensiv, Latifi u aktivizua si sulmues i mirfilltë në këtë sfidë.

Latif

Për sa i përket aktivizimit në kampionat ka qenë me pikatore. Në 5 ndeshjet e fundit futbollisti i Kombëtares shqiptare është aktivizuar vetëm 84 minuta.