• Home
  • Futboll
  • PARTIZANI “mes” protestës së studentëve/ JUVENTUS dhe INTER bëjnë “paqe” para derbit
Futboll Shqipëri Sport

PARTIZANI “mes” protestës së studentëve/ JUVENTUS dhe INTER bëjnë “paqe” para derbit

Prej disa ditësh, studentët e universiteteve në vendin tonë kanë dalë në protestë duke kundërshtuar hapur tarifat e vendosura nga ministria e Arsimit.

Krahas kauzës për të ndryshuar VKM-në e Këshillit të Ministrave, nuk ka munguar as humori përmes pankartave të tyre. Interi dhe Juventus kanë qenë dy ekipet më të përmendura, por nuk mungon as skuadra e Partizanit.

Njëri prej protestuesve mban në qafë shallin e kuq, ndërsa dy të tjerë qëndrojnë pranë njërit-tjetrit me flamurin e Interit dhe shallin e Juventusit. Kujtojmë që zikaltërit përballen sonte me “Zonjën e Vjetër” në orën 20:30, por në Shqipëri ka paqe mes juventinëve dhe interistëve.

Related posts

Trajneri Gattuso zgjedh skuadrën, prej 23 lojtarësh për ndeshjen ndaj Atalantës

Sadik.Autor

Vjet u ble dhe u huazua, tani është i pari që fillon stërvitjen te Bayern

Sadik.Autor

MANCHESTER UNITED PIKETON BLERJET E JANARIT/ Këto merkato shtyjnë Pogbanë drejt Juventusit

Isa.Autor

Leave a Comment