• Home
  • UEFA
  • Champions League
  • PRESIDENTI I ATLETICO MADRID/ Enrique Cerezo: Juventus? E kemi mposhtur edhe më parë, do të…
Champions League Futboll

PRESIDENTI I ATLETICO MADRID/ Enrique Cerezo: Juventus? E kemi mposhtur edhe më parë, do të…

Presidenti i Atletico Madrid Enrique Cerezo thekson se ekipi i tij e ka mposhtur edhe më parë Juventus-in.

Dy skuadrat do të përballen me njëra-tjetrën në fazën e 1/8-ave të Champions League, ky ishte verdikti i shortit të hedhur paraditen e së hënës.

Herën e fundit që janë ndeshur ka qenë faza e grupeve në sezonin 2014/15.

“Nuk është hera e parë që kemi luajtur kundër tyre, dhe madje kemi fituar,” shprehet Cerezo për AS.

“Ne kemi një stimul të madh këtë sezon, duke parë që finalja e kompeticionit do të luhet në stadiumin tonë.”

Finalja e Champions League do të zhvillohet në Wanda Metropolitana më 1 qershor.

Related posts

Dhimbje për organizatorin e Partizanit, gjithsesi Dalipi do ta ketë gati për Luftëtarin

Q.Autor

ÇFARË SPEKTAKLI/ Tottenham “trullos” Chelsean dhe kalon në avantazh (VIDEO)

Isa.Autor

Guri flet për ofertën aziatike, tregon se ku do të transferohet

Sadik.Autor

Leave a Comment