Futboll Shqipëri Sport

Publikohen formacionet zyrtare/ Ja si do të rreshtohen Flamurtari dhe Kamza

Do të luhet në Vlorë, sfida mes Flamurtarit dhe Kamzës, e vlefshme për javën e 17-të të Kategorisë Superiore. Të dy skuadrat vijnë në këtë takim pas rezultateve pozitive, teksa kuqezinjtë  mposhtën Laçin me rezultatin 1-0, ndërsa Kamza arriti të merrte një fitore të çmuar përballë Luftëtarit.

Terreni në stadiumin “Flamurtari” do të jetë disi i rënduar për shkak të reshjeve të shiut, teksa përballja nuk do të zhvillohet në kushtet optimale. Të dy trajnerët kanë bërë publike formacionet, ku nuk mungojnë surprizat.

FLAMURTARI–KAMZA ORA 17:00

FORMACIONET ZYRTARE:

Flamurtari: Koliçi, Siljanovski, Alla, Pollozhani, Kotobelli, Useini, Batha, Torasa, Alvesh, Kale, Bushiç. Trajner: Ilir Daja.

Kamza: Avdyli, Frashëri, Bonani, Arrabal, Idrizaj, Rezi, Malaj, Mehmeti, Fukui, Plaku, Martinena. Trajner: Ernest Gjoka.

Related posts

Klopp: Po të them çfarë mendoj, do të paguaja gjobën më të lartë në historinë e futbollit

Q.Autor

CHAMPIONS LEAGUE/ Talenti shqiptar shënon dhe i jep fitoren skuadrës së tij (VIDEO)

Delo.autor

“TË LUASH THJESHTË ËSHTË GJËJA MË E VËSHTIRË E FUTBOLLIT”/ Suso luan shansin e fundit ndaj Spal, ja shifrat e krizës

Delo.autor

Leave a Comment