Futboll Seria A Sport

REKORD NEGATIV TEK MILANI/ Gattuso: Kam besimin e drejtuesve, dua të…

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso, ka thënë se e ka besimin e drejtuesve për të vazhduar me detyrën si trajner i kuqezinjve.

Milani nuk di për fitore në pesë ndeshjet e fundit, dhe nuk kanë shënuar gol në katër ndeshjet e fundit në Serie A.

“Ka mjaft dëshpërim, ne e rregulluam mbrojtjen por tani nuk po arrijmë të shënojmë gola”, ka thënë italiani.

“Lojtarët nuk duhet të mendojnë për të ardhmen time, unë kam besimin nga drejtorët”.

“Dua të vazhdojë të puno, nuk kam ardhur këtu që të tallem. Është një periudhë e vështirë por nuk jam duke menduar për të ardhmen time”.

“E ardhmja ime është sot dhe përgatitja për ndeshjen e nesërme. Pas kësaj do të shohim se çfarë do të ndodhë”.

Milani e pret nesër mbrëma në shtëpi Spalin në kuadër të xhiros së 19-të në Serie A.

Related posts

Në Kamzë rikthehet idea “Sebino Plaku”, sulmuesi i verilindorëve pranë rikthimit?

Isa.Autor

SPEKTAKOLAR/ SUPER GOLI I VITIT shënohet nga mesfushori SHQIPTAR (VIDEO) 

Isa.Autor

Premtimi i autoriteteve ruse për Nejmarin: Do ti japim tokë në Kazan nëse shënon…

Isa.Autor

Leave a Comment