Futboll Shqipëri Sport

SONDAZHI NË ALPESPORT/ Shqiptarët fundosin “kuqezinjtë” dhe përqafojnë “dardanët” (FOTO)

AlpeSport.al siç ndodh çdo fundjavë publikohet për publikun e gjerë një sondazh mbi ngjarjen më aktuale në fushën futbollistike. Këtë javë u lançua pyetja se “Kush është ekipi më i mirë në futbollin kuqezi”.

Në bazë të votimeve të shumta shikohet se Kombëtarja e Kosovës ka marrë 68.18% të votave kundrejt 31.82% të ekipit të drejtuar nga Panucci.

Mesa duket zemërimi nga rezultateve negative nga ekipi kuqezi ka reflektuar edhe tek publiku i cili ka votuar masivisht për kombëtren e Kosovës që bëri realitet një ëndërr, pjesmarrja në vazon C të “Euro 2020”.

Përgatiti:AlpeNews.al

Related posts

Ja kur do të hidhet shorti për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Q.Autor

E BUJSHME/ Lukaku vendos të largohet, kërkon revansh në Premier League. Ja kush e zëvendëson tek Inter…

Delo.autor

FLAMURTARI-LAÇI/ Nuk dorëzohen “vlonjatët”, Ribaj mposht portierin Stazhilla (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment