Futboll Premier League Sport

UNIKAL/ MOURINHO dhuron SPEKTAKËL në konferencë: Objektivi ynë është renditja në gjashtë vendet e …

Mançester Junajtid do të zhvillojë një ndeshje të rëndësishme ditën e nesërme ndaj Arsenalit. Nëse nuk arrijnë të fitojnë, djemtë e Murinjos do ta bëjnë shumë të vështirë arritjen e vendit të katërt që të dërgon në Ligën e Kampionëve.

“Nuk na duhet një mrekulli për të kapur vendin e katërt, por na duhet pak fat. Duhet të kemi më pak dëmtime dhe futbollistët duhet të rikthehen në formë”, ishte komenti i Murinjos.

Rivali

“Evertoni nuk e meriton të jetë në vendin e shtatë, pavarësisht se kanë harxhuar shumë. Nuk mendoj se do të jenë mbi ne në fund të kampionatit. Të gjithë e dim se kush do të jenë 6 skuadrat e vendeve të para. Një ndër to jemi dhe ne, renditja në gjashtë vendet e para është një përgjegjësi e jona.”

Arsenali

“Do ta kemi të vështirë sepse Arsenali po kalon një momement të mirë. Në Europa Ligë po luan më lojtarët e stolit. “

Related posts

Tjetër rekord nga Messi, shënoi golin më të shpejtë në karrierë

Q.Autor

FOTO/ Njihuni me fituesit dhe humbësit më të mëdhenj të merkatos së janarit

Q.Autor

E BUJSHME/ Klopp i përgjigjet Beckenbauerit që i propozoi stolin e Bajernit

bora.autor

Leave a Comment