Boks Sport

“BARAZIMI I ARTË”/ Justifikohet Wilder: Ndaj Fury duelova i dëmtuar, isha në 50% të…

Boksieri amerikan Deontay Wilder, ka rrëfyer sot se në sfidën ndaj Tyson Fury, zhvilluar më 1 dhjetor në Los Anxhelos, ka dueluar jo në 100% të formës së tij. Kampioni i botës në peshën e rëndë tha se 12 javë para kësaj përballje ka thyer dorën e djathtë, pak ditë para se të niste fazën përgatitore për duelin ndaj Fury. Për këtë arsye, ai shpehet se fuqia e tij ishte në 50% të asaj të zakonshmes.

“Ju patë më të mirën e Fury ndaj meje, por isha unë ai që nuk dhashë maksimumin, pasi dueloja me një dorë në 50% të forcës së saj. Imagjinoni se çfarë do t’i kisha shkaktuar Fury nëse do ta godisja me 100% të fuqisë time, po të mos kisha atë dëmtim. Ky ishte faji im i vetëm dhe për këtë e mallkoj veten time”, u shpreh Deontay Wilder, kampion bote ne kategorinë WBC.

Related posts

“ËSHTË NJË TRASHËGIMI E VËSHTIRË”/ Rrëfehet trajneri Sarri: Kjo është filozofia ime për objektivin e klubit

Delo.autor

U DËMTUA NË FUSHË/ Ja si Neymar shkatërroi kundërshtarin me driblime (VIDEO)

Delo.autor

SKËNDERBEU-FLAMURTARI/ “Vlonjatët” synojnë fitoren për të dalë nga kriza (FORMACINET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment