Futboll Premier League Sport

BOURNEMOUTH-CHELSEA/ Sarri synon fitoren për të ruajtur distancën me “Topçinjtë” (FORMACIONET ZYRTARE)

Chelsea do të këtë sonte punë me Bournemouth, në përpjekjet e tyre për të fituar tri pikë dhe ta ruajë atë distancën me Arsenalin prej tri pikëve në luftën për vend të katër.

Në këtë ndeshje, trajneri Sarri ka përzgjedhur ekipin e tij më të mirë për këtë ndeshje në përpjekje që ti kthehet fitoreve pas humbjes nga Arsenali para 10 ditëve.

Kështu për Chelsea ka startuar me Pedron, Hazardin dhe Higuainin në sulm, kurse për Bournemouth ka startuar King, njëri prej sulmuesve më të mirë sivjet në Premier Ligë.

Formacionet zyrtare:

AFC Bournemouth

Chelsea

Related posts

INTER ZBULON PRAPASKENËN/ Ja shuma e vërtetë që “Zikaltërit” kanë paguar për Christian Eriksen

Delo.autor

REKORD NEGATIV/ Partizani, 626 minuta pa gol në Europë. Ja statisktikat befasuese

Delo.autor

“FITUAN TRIPLETËN”/ Sneijder “spiunon” Eto’o: Atë e bëj vetëm për Mourinhon…

Isa.Autor

Leave a Comment