• Home
  • Futboll
  • E BUJSHME/ Inter ka një prioritet në merkato, por është luftë e ashpër me dy gjigantë
Futboll Seria A Sport

E BUJSHME/ Inter ka një prioritet në merkato, por është luftë e ashpër me dy gjigantë

Inter ndjek me përqendrim maksimal paraqitjet dhe performancën e Joachim Andersen, mbrojtësit të Sampdoria-s, që ndërkohë ka tërhequr vëmendjen edhe të dy skuadrave të tjera gjigante si Tottenham dhe Juventus. Të paktën kjo është ajo që njofton media sportive më e madhe në Itali.

“Dhe nëse flitet për vijë të gjelbërt për të ardhmen e zikaltërve, nuk mundet të mos përmendet emri i Joachim Andersen, 22-vjeçari danez që luan në qendër të mbrojtjes dhe që me performancën e tij po shkëlqen te Sampdoria. Mbi ish-futbollistin e Twente, që tashmë ka arritur një vlerë rreth 25 miionë euro në merkato, janë fokusuar Inter, Juventus dhe Tottenham”, citon gazeta italiane.

Related posts

KËRKON TITULLIN/ Vettel nuk tërhiqet: Beteja me Mercedes vazhdon edhe në Monza

Isa.Autor

Polemikat për penalltinë e 1998-s, flet edhe Iuliano: Ja ç’më tha Ronaldo

Sadik.Autor

Pas ardhjes së Keita/ Klubet e mëdha europiane kërkojnë sulmuesin e INTERIT

Isa.Autor

Leave a Comment