Futboll Premier League Sport

E BUJSHME/ U kap në flagrancë në historinë e spiunazhit, “I Çmenduri”: Nuk është e ilegale

Organizoi një konferencë për mediat dhe në mënyrën më të qetë të mundshme pranoi se “kam spiunuar të gjitha skuadrat”. Trajneri i Leeds United, Marcelo Bielsa, pas polemikave të gjeneruara nga “historia e spiunazhit”, që përfshiu skuadrën e Derby County të Lampard, insistoi të theksonte se ai ishte përgjegjësi i vetëm i të gjithë kësaj çështje, por njëherësh duke pretenduar se veprimet e tij nuk ishin të kundërligjshme.

“Klubi nuk hyn fare në të gjithë këtë histori. Personi në fjalë ka ndjekur urdhrat e mi dhe unë jam personi i vetëm përgjegjës. Kam vëzhguar të gjitha skuadrat kundër të cilave kemi luajtur dhe kam parë seancat e tyre stërvitore. Ajo që kam bërë nuk është ilegale”, pranoi Marcelo Bielsa.

“Nuk është e parashikuar, ndaj nuk është e përshkruar. Mund të flasim, por nuk është e kundërligjshme. Edhe pse e di mirë që jo gjithmonë është e drejtë të bësh atë që nuk është hapur ilegale”, deklaroi “El Loco”.

Related posts

E PAPRITUR/ EMERY nuk e pëlqen: Shkodran Mustafi transferohet në Turqi tek…

Isa.Autor

NUK E KISHIM PARË/ Në mbrëmjen e djeshme në “SAN SIRO” ka qenë BLERJA më e re e MILANIT (FOTO)

Isa.Autor

Manchesteri ka gati 200 milionë për Iscon

Q.Autor

Leave a Comment