Futboll La Liga

SOLARI KËRKON NË EKIP…/ Real Madridi përballet me konkurrencë të ashpër

Real Madridi është duke mbikqyrur Christian Eriksen, i cili është në kontratë me  Tottenham Hotspur deri në vitin 2020 dhe aktualisht duket një rrugë e gjatë nga marrëveshja për t’u larguar nga klubi i Premier Ligës. Megjithatë, Los Blancos do të përballet me konkurrencë të ashpër për shërbimet e Eriksenit, nëse ata do të bënin lëvizjen e tyre për të.

“Është e vështirë për të përmendur vetëm një klub të nivelit të lartë” thonë burime të afërta me Eriksen. Ky interes në Europë për 26-vjeçarin nuk është asgjë e re: ndërsa ende një lojtar i ri në Danimarkë, lojtarët e Milanit dhe Barcelonës  trokasin në derën e tij, përpara se klubet si Manchester City dhe Paris Saint-Germain ishin të etur për ta vrarë atë kur ai ishte në Ajax.

Barcelona dhe Chelsea, të dy admiruesit e Eriksenit

Edhe pse Madridi mund të jetë opsioni i parë, nëse Eriksen – i përshkruar nga ata që janë afër tij si “shumë ambicioz” – e lë Tottenhamin, ai përsëri do të ketë një mori klubesh të mëdha që ndjekin nënshkrimin e tij. Në Barcelonë, mesfushori shihet si një shtesë ideale pas Andrés Iniesta, ndërsa ai ka tërhequr interes edhe nga rivalët e Chelsea Spurs në Londër.

Mourinho i lidhur me Madridin, i interesuar për Eriksen në United

Ndërkohë, Jose Mourinho kishte dëshirë për ta çuar atë në “Old Trafford” gjatë kohës së tij si trajner i Manchester United i cili u shkarkua nga Djajtë e Kuq në dhjetor.

Related posts

NDËSHKOHET BARCELONA/ “Camp Nou” rrezikon të mbyllet për faj të yllit…

Delo.autor

VIDAL DREJT LARGIMIT NGA BARCELONA/ Ja skuadra gjigante e Serie A që dëshiron në verë

Delo.autor

ZBULON ZHGËNJIMIN QË MORI NË “ANFIELD”/ Suarez rrëfen: Pas eliminimit nga Champions, doja ta…

Delo.autor

Leave a Comment