Futboll Seria A Sport

ËSHTË BËRË OBJEKT DËSHIRASH/ Në garë dy gjigandët e La Ligas për yllin e Napolit, ja oferta marramendëse

Për momentin, në botë janë vetëm dy mbrojtës që kanë një vlerë e cila i kalon 100 mln eurot. Bëhet fjalë për goditjen e rëndësishme të Liverpool, Van Dijk (i blerë 86 milionë euro) gjatë merkatos së verës, por sidomos edhe kolona e Napolit në prapavijë: Koulibaly.

Pikërisht senegalezi është bërë objekt dëshirash për shumë klube të mëdha në Europë dhe mes tyre nuk mund të mungonte Barcellona. Sipas “Il Mattino”, e përditshmja napoletane, oferta që katalanasit kanë vendosur në tavolinë për kartonin e mbrojtësit afrikan është e barabartë me 120 mln euro.

Një shifër që, nëse vërtetohet, do të dridhte jo pak De Laurentis, i cili me ato para do të mund të investonte edhe për 2 vite të tjera te Napoli, me siguri dhe garanci, me futbollistë të nivelit. Por, sipas medieve spanjolle, Barcellona nuk është e vetmja, pasi edhe Real Madridi është futur në garë.

Kujtojmë që Napoli e bleu Koulibaly vetëm 8 mln euro nga Genku në Belgjikë.

Related posts

Bayern interesohet për Gareth Bale, uellsiani i kthen përgjigje!

Sadik.Autor

Mourinho i shiti të dy për 40 mln euro, tani ata vlejnë 10 fishi

Q.Autor

PRANË ZYRTARIZIMIT/ ZIDANE në Londër duke pritur telefonatën e klubit në kaos… (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment