Futboll Sport

KJO ËSHTË E ARDHMJA E FUTBOLLIT/ Ja 50 TALENTËT që pritet të bëjnë “NAMIN” në Europë

Gazetarët në “UEFA.com” kanë përzgjedhur 50 futbollistët e së ardhmes që pritet të dominojnë në Europë.

Ndërkohë që lojtarët më të mirë të klubeve më të mëdha luajnë në Champions dhe Europa League, në kontinentin e vjetër një grup fëmijësh bën rrugën e tyre në kërkim të famës dhe lavdisë.

Ata janë kampionët e së ardhmes. Të rinjtë tashmë janë protagonistë në klubet e tyre përkatëse, të gatshëm që në vitin 2019 për të bërë hapin e madh në futboll, shkruan e përditshmja italiane “Sportmediaset”, raporton SYRI.net.

Ja lista me 50 talentet më premtues në botën e futbollit:

Ilzat Akhmetov (RUS, 21 – CSKA Moskva)
Ethan Ampadu (WAL, 18 – Chelsea)
Emil Audero (ITA, 21 – Sampdoria)
Nicolò Barella (ITA, 21 – Cagliari)
Sander Berge (NOR, 20 – Genk)
Josip Brekalo (CRO, 20 – Wolfsburg)
Rafa Camacho (POR, 18 – Liverpool)
Giorgi Chakvetadze (GEO, 19 – Gent)
Fedor Chalov (RUS, 20 – CSKA Moskva)
Samu Chukwueze (NIG, 19 – Villarreal)
Alphonso Davies (CAN, 18 – Bayern)
Merih Demiral (TUR, 20 – Alanyaspor)
Moussa Diaby (FRA, 19 – Paris)
João Félix (POR, 19 – Benfica)
Gedson Fernandes (POR, 19 – Benfica)
Arnaut Groeneveld (NED, 21 – Club Brugge)
Robert Gumny (POL, 20 – Lech Pozna?)
Ianis Hagi (ROU, 20 – Viitorul)
Amadou Haidara (MLI, 20 – Salzburg)
Achraf Hakimi (MAR, 20 – Dortmund)
Kai Havertz (GER, 19 – Leverkusen)
Callum Hudson-Odoi (ENG, 18 – Chelsea)
Luka Ivanušec (CRO, 20 – Lokomotiva Zagreb)
Luka Jovi? (SRB, 21 – Eintracht)
Ozan Kabak (TUR, 18 – Galatasaray)
Alban Lafont (FRA, 19 – Fiorentina)
Andriy Lunin (UKR, 19 – Leganés)
Weston McKennie (USA, 20 – Schalke)
Brais Méndez (ESP, 21 – Celta Vigo)
Nikola Milenkovi? (SRB, 21 – Fiorentina)
Éder Militão (BRA, 20 – Porto)
Juan Miranda (ESP, 18 – Barcelona)
Nikola Moro (CRO, 20 – Dinamo Zagreb)
Arijanet Muri? (KOS, 20 – Man City)
Vitaliy Mykolenko (UKR, 19 – Dynamo Kyiv)
Florian Müller (GER, 21 – Mainz)
Reiss Nelson (ENG, 18 – Hoffenheim)
Stanley N’Soki (FRA, 19 – Paris)
Dani Olmo (ESP, 20 – Dinamo Zagreb)
Ricard Puig (ESP, 19 – Barcelona)
Ionu? Radu (ROU, 21 – Genoa)
Javier Sánchez (ESP, 21 – Real Madrid)
Jadon Sancho (ENG, 18 – Dortmund)
Ismaïla Sarr (SEN, 20 – Stade Rennais)
Mykola Shaparenko (UKR, 20 – Dynamo Kyiv)
Unai Simón (ESP, 21 – Athletic)
Oliver Skipp (ENG, 18 – Tottenham Hotspur)
Emile Smith Rowe (ENG, 18 – Arsenal)
Martin Terrier (FRA, 21 – Lyon)
Dayot Upamecano (FRA, 20 – Leipzig)
Vinícius Júnior (BRA, 18 – Real Madrid)
Nicolò Zaniolo (ITA, 19 – Roma)

Related posts

PAS KUMBJES NDAJ KUKËSIT/ Trajneri Shehi: Më vjen keq se prodhojnë shumë, por në…

Delo.autor

DO LARGOHET NGA GJERMANIA NË VERË/ Joakim Lëv kërkohet të bëhet “timonier” i klubit të madh italian

Delo.autor

Jose Mourinho është i gatshëm të heqë dorë nga Darmiani për Sandron

Q.Autor

Leave a Comment