Futboll La Liga Sport

MERKATOJA NGA PORTA NË SULM/ Barcelona ka në dispozicion 150 milionë euro për transferimet

Barcelona vazhdon të jetë njëra prej skuadrave më aktive në tregun e transfertave.

Për këtë duket se katalunasit e kanë të konsoliduar edhe buxhetin e tyre pasi që në çdo afat ata investojnë duke bërë blerje të mëdha.

Sipas Mundo Deportivo, Barcelona ka 150 milionë euro për të investuar vetëm gjatë afatit kalimtar të dimrit dhe këtë mund ta bëj duke sjell një emër të madh në skuadër.

Kampionët e La Ligës thuhet se janë duke kërkuar që në skuadrën e tyre të shtojnë pesë lojtarë-një portier, një mbrojtës, dy mesfushorë dhe një sulmues.

Për të gjitha këto janë përfolur emra të ndryshëm por mbetet të shihet se për kënd do të vendosin katalunasit gjatë këtij dimri.

Related posts

Dita e parë e Xherdan Shaqirit te Liverpooli, ja pamjet… (VIDEO)

Isa.Autor

Mohamed Salah: Një ditë e zakonshme për “Mbretit Egjiptian” (FOTO)

Sadik.Autor

SONDAZHI NË ALPESPORT/ Shqiptarët fundosin “kuqezinjtë” dhe përqafojnë “dardanët” (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment