Futboll Seria A Sport

KËRKON TË “BLINDOJË” TRAJNERIN/ Juventusi është gati t’i ofrojë Allegrit kontratë të re…

Juventusi po kërkon që ta “blindojë” trajnerin e tyre aktual, Massimiliona Allegri, duke i ofruar kontratë të re.

Juve nuk dëshiron që trajneri i tyre aktual të largohet nga skuadra, pavarësisht se do fitojë apo jo ai Ligën e Kampionëve.

“Zonja e Vjetër” është gati për t’i ofruar kontratë të re Massimiliano Allegerit, për të lejuar qëndrimin në Torino edhe për disa vite.

Trajneri, i cili vlerësohet shumë jo vetëm në Itali, ka kontratë deri më 2020, por bardhezinjtë e dinë që atë janë duke e kërkuar me ngulm Manchester United dhe Real Madrid, prandaj do ti ofrojnë atij një kontratë të re që do ta bënte atë të qendrojë tek Juventusi për një kohë më të gjatë.

Related posts

Skënderbeu-Vllaznia/ “Shkërmoqet” mbrojtja e kampionëve, shkodranët shënojnë golin e 5-të (VIDEO)

Sadik.Autor

DEKLARATA SHOKUESE/ Mbrojtësi: Sezonin e kaluar s’doja të dilja nga shtëpia SEPSE më

Isa.Autor

Dikur blerja më e shtrenjtë, sot Bale kërkon largimin nga Reali

Q.Autor

Leave a Comment