Futboll Seria A Sport

SITUATA MBI TË ARDHMEN E INTERIT/ Wanda Nara: Rinovimi i Icardit lidhet me…

“Icardi nuk mund të paguhet më pak se Higuain e Dybala”. Është ky ultimatum dhe diktati i vendosur nga Wanda Nara ndaj Inter. Bashkëshortja dhe menaxherja e qendërsulmuesit zikaltër, në fakt ka fiksuar tashmë termat e referencës. Dybala paguhet 7,5 milionë euro në sezon, ndërsa Higuain deri arrin deri në 9,5 milionë euro në vit. Është e paimagjinueshme sipas Wandas, që Icardi të mjaftohet me vetëm 6,5 milionë euro në sezon, sikurse është edhe propozimi nga klubi zikaltër.

Mbi tryezën e tratativave Inter do të gjendet përballë Wanda Naras shumë të vendosur, koma më shumë se në verën e vitit 2016 kur kishte hapur frontin e rinovimit përballë një oferte të Napolit që kërkonte të zëvendësonte Higuain, asaj kohe të transferuar te Juventus. E kotë të fshesh tensionin në anën e futbollistit, që mbrëmë ka prekur kulmin, pasi Maurito, është gjithçka por jo i lumtur, si përsa i përket situatës mbi të ardhmen zikaltër, ashtu edhe në lidhje me gjobën ekstreme me të cilën drejtuesit e Inter ndëshkuan vonesën e kapitenit në rikthimin nga pushimet.

Related posts

LIVE/ Skënderbeu-Tirana: Starton pjesa e dytë, Shehi dhe Mema nuk bëjnë ndryshime

Delo.autor

NUK PO LUAN TITULLAR/ KLOPP ndryshoi skemën për SHAQIRIN: Ishte…

Isa.Autor

MBRETI I FUTBOLLIT/ Zbuloni mesazhi e PELE për RONALDON në debutimin kundër…

Isa.Autor

Leave a Comment