• Home
  • Futboll
  • Bundesliga
  • STARTON SEZONIN ME FITORE/ Bajerni rinis bindshëm Bundesligën, Leva-Goretcka “kërcënojnë” Dortmundin
Bundesliga Futboll Sport

STARTON SEZONIN ME FITORE/ Bajerni rinis bindshëm Bundesligën, Leva-Goretcka “kërcënojnë” Dortmundin

Bajerni i Mynihut e rinisi Bundesligën për këtë sezon, me një fitore të pastër në transfertë. Ndaj Hofenhajmit, bavarezët fituan me shifrat 1-3.

Ekipi i Niko Kovaç, shënoi dy herë me Leon Goretçkën, në minutat 34 dhe 46 brenda pjesës së parë. Shulz ngushtoi shifrat në minutën e 59-të, por Levandovski në të 87-tën vulosi gjithçka.

Me këtë fitore, Bajerni ngjitet në kuotën e 39 pikëve pas 18 takimesh, vetëm 3 më pak se Dortmundi, i cili luan nesër ndeshjen e vet në transfertë ndaj Lajpcig.

Related posts

E PABESUESHME/ Gjesti i lojtarëve të IZRAELIT kundër SKOCISË bën xhiron e internetit (VIDEO)

Isa.Autor

Titullari i Kamzës zbulon ekipin tjetër, largimi është i sigurt

Sadik.Autor

Çmim REKORD i fanellave të KOSOVËS, më të shtrenjta se të Bayernit dhe Realit

Isa.Autor

Leave a Comment