Futboll Sport

U DËMTUA NË FUSHË/ Ja si Neymar shkatërroi kundërshtarin me driblime (VIDEO)

PSG fitoi 2-0 ndaj Strasbourg duke siguruar kualifikimin për më tej në Kupë në Francë, por lajmi më i hidhur është dëmtimi i Neymar. Braziliani la fushën në lot, pasi zuri keq këmbën e majtë dhe ka ndjerë dhimbje në kavilje, aty ku u dëmtua sezonin e kaluar, që e mbajti jashtë fushe deri në fillimin e Botërorit.

Trajneri Thomas Tuchel u shfaq tepër i acaruar gjatë ndeshjes sepse lojtarët kundërshtarë po luanin shumë ashpër ndaj lojtarëve të tij, dhe shpeshherë i kërkoi arbitrit t’i mbronte lojtarët në fushë. Por, Neymar tallet keq me kundërshtarët duke i kaluar në stil biçikletë.

Në fund të ndeshjes, mesfushori Anthony Gonaclves tha se Neymar nuk e respekton kundërshtarin dhe tenton të tallet, për këtë ai merr goditje, për të cilat nuk duhet të ankohet.

Një moment i tillë u pa edhe gjatë ndeshjes dje. Neymar merr një top në mesfushë dhe me klas shmang një kundërshtar, para tij del Moataz Zemzemi, të cilin e shmang tre herë, por ky i fundit nuk ia kursen këmbët duke e goditur po tre herë, derisa e rrëzoi.

Related posts

SUPERKUPA E EUROPËS/ UEFA i beson finalen Bayern-Sevilla arbitrit anglez…

Delo.autor

KRIZA EKONOMIKE TEK BARCELONA/ Presidenti Laporta: Ne do të ndërtojmë një ekip konkurrues

Delo.autor

MIQËSORE/ Partizani mposht me “POKER” Turbinën, Mala protagonist me dopietë

Delo.autor

Leave a Comment