Futboll Sport

BEFASUESE/ Ndërhyrje horror në Kolumbi, lojtari është për karton të “zi” (VIDEO)

Një ndërhyrje horror ka ndodhur në ndeshjen e ditës së djeshme në Kolumbi, ku lojtari i Deportivo Kalit, Julian Zea, e “preu” kundërshtarin e Atletiko Hulia, në minutën e 93-të, teksa po shkonte në një kundërsulm të shpejt.

Lojtari vendës, teksa rezultati gjendej në shifrat 1-1, vendosi të ndërhynte direkt në këmbën e kundërshtarit, për të ndaluar vrullin, dhe arbitri e ndëshkoi menjëherë me karton të kuq. Por, çudia ndodh se vetë lojtari Zea, proteston dhe habitet për kartonin e kuq, si të mos kishte bërë asgjë.

 

Related posts

“E PËRJETOVA ME TRONDITJE TË THELLË MOMNETIN KRITIK TË ERIKEN/ Duka letër homologut danez: Ndihem i emocionuar për…

Delo.autor

BARCELONA-REAL SOCIEDAD/ Ndizet sfida në “Camp Nou”, realizohen 2 gola në 4 minuta (VIDEO)

Delo.autor

FIFA revolucionarizon futbollin: Eliminim të merkatos dimërore?

Q.Autor

Leave a Comment