Europa League Futboll Sport

EUROPA LEAGUE/ Interi e kthen në festë pa Ikardin, Chelsea triumfon në “shtëpi”

Europa League luajti sfidat e kthimit në fazën e 1/16-ave të saj. Interi, pas fitores në ndeshjen e parë ndaj Rapidit të Vienës, fitoi edhe në “San Siro”, me shifrat e thella 4-0, duke mbyllur që në pjesën e parë kualifikimin.

Golat u shënuan nga dy për çdo pjesë. Në të parën ishin Vesino dhe Ranokia që tundën rrjetat, ndërsa në 45 minutat e dyta, shënuan Perisiç dhe Politano. Çelsi fitoi gjithashtu në shtëpi, me shifrat 3-0 ndaj Malmos. Më poshtë, rezultatet e plota nga mbrëmja e sotme.

Related posts

PARALAJMËRIMI NGA SALGADO/ Kujdes nga lufta në futbollin spanjoll

Isa.Autor

LIVE/ Skënderbeu-Tirana: Barazohen shifrat, Oto Xhon gjen rrugën e rrjetës (VIDEO)

Isa.Autor

ISHTE SHUMË AFËR STOLIT TEK FLAMURTARI/ Trajneri Troisi zyrtarizohet te skuadra e…

Delo.autor

Leave a Comment